Bajern

Bajern Minhen savladao je Union Berlin 2:0 u 26. kolu Bundeslige i nastavio put ka odbrani šampionske krune.

Bavarci su do vodećeg gola stigli u 40. minutu nakon neopreznog starta Subotića i prekršaja nad Goreckom.

Poklon srpskog štopera u vidu najstrože kazne materijalizovao je Robert Levandovski koji je sa bele tačke stigao do 25. pogotka ove sezone u Bundesligi.

Na početku drugog dela igre Gorecka je imao priliku da na proigravanje milera udvostruči prednost i rano razreši dileme po pitanju pobednika, ali je gađao pored desne stative.

Ipak, pobedu gostiju overio je Pavar u 80. minutu sjajnim skokom i udarcem glavom posle kornera koji je izveo Kimih.

Bajern je pobedom održao korak u šampionskoj trci i četiri boda prednosti u odnosu na Borusiju iz Dortmunda i posle 26. kola ima 58 bodova uz učinak od 18 pobeda i po četiri remija i poraza.

Union Berlin porazom je ostao na 30 bodova i 12. poziciji.