Trijumf koji mnogo znači.

Fudbaleri Sampdorije pobedili su na svom terenu ekipu Veronu sa 3:1 u utakmici 27. kola Serije A.

Dvostruki strelac bio je Manolo Gabijadini, koji je golove postigao u 24. i 35. minutu, dok je treći gol za domaće postigao je Alesandro Zanoli u devetom minutu nadoknade vremena.

Jedini gol za Veronu postigao je Davide Faraoni u 89. minutu, ali si gosti imali dva poništena gola.

Napadač Verone Adolfo Gaič je u dva navrata zatresao mrežu, u 61. i 66. minutu, ali su posle upotrebe VAR tehnologije oba gola poništena zbog ofsajda.

Izabranici Dejana Stankovića su tako prekinuli loš niz i posle tek treće pobede u prvenstvu, prve na domaćem terenu, zauzimaju pretposlednje 19. mesto na tabeli sa 15 bodova i ima devet bodova manje od Specije koja je na 17. mestu prva van zone ispadanja.

Darko Lazović je odigrao samo 68. minuta nakon čega ga je zamenio Fabio Depaoli. Verona je takođe u zoni ispadanja, na 18. mestu sa 19 bodova.