Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su u Gelzenkirhenu domaći Šalke sa 2:0, u utakmici 15. kola Bundeslige, poslednjeg uoči pauze zbog Svetskog prvenstva.

Nemački šampion poveo je u 38. minutu golom Serža Gnabrija, a pobedu je obezbedio Erik Maksim Čupo-Moting u 52. minutu.

Bajern je ostvario 10. pobedu u prvenstvu i prvi je na tabeli sa 34 boda, šest više od drugoplasiranog Lajpciga.

Šalke je pretrpeo 10. poraz i zauzima poslednje 18. mesto sa devet bodova.

Ranije u toku dana Bohum je na gostujućem terenu pobedio Augsburg sa 1:0, Bajer je u Leverkuzenu pobedio Štutgart sa 2:0, a istim rezultatom Herta je kao domaćin pobedila Keln.

Volfsburg je na gostovanju bio bolji od Hofenhajma 2:1, dok je Lajpcig u Bremenu pobedio Verder sa 2:1.

Hofenhajm – Volfsburg 1:2 (1:1)

(Baumgartner 42 – Kabak ag 45+5, Baku 56)

Verder – Lajpcig 1:2 (0:1)

(Gros 57 – Silva 13, Šlager 70)

15.30 Majnc – Ajntraht Frankfurt

17.30 Frajburg – Union Berlin

Borusija Menhengladbah – Borusija Dortmund 4:2 (3:2)

(Hofman 4, 69, Bensebaini 26, Tiram 30, Kone 46 – Brant 19, Šloterbek 40)

BONUS VIDEO: Postao golman jer je lenj i mrzelo ga da trči – srpski div mogao u Mančester, Zlatan mu je idol