Tim koji je donedavno vodio Siniša Mihajlović počeo je da beleži bolje rezultate i pobedio je u pet od poslednjih šest mečeva.

Fudbaleri Bolonje pobedili su na svom terenu Sausolo sa 3:0, u utakmici 15. kola Serije A, poslednjeg uoči pauze zbog Svetskog prvenstva.

Marko Arnautović je već u desetom minutu imao prvu veliku šansu kada posle prijema nije najbolje iskontrolisao loptu ispred peterca i poslao ju je pored gola.

Bolonja je povela u 30. minutu golom koji je postigao Mišel Ebišer. Sasuolo je dotle imao dve opasne šanse, a Pinamontiju je golman sjajno odbranio.

Ebišer je izvanredno reagovao na centaršut Džona Lukumija posle čega je samo „otvorio stopalo“ i pogodio dalji ugao gola.

Prednost je udvostručio Arnautović u 50. minutu. Konačan rezultat postavio je Luis Ferguson pogotkom u 78. minutu. Arnautović se dobro ubacio u prostor, obišao golmana i lgano završio akciju, dok je Ferguson fantastičnom „kiflom“ stavio tačku na meč.

Bolonja je ostvarila petu pobedu i sa 19 bodova zauzima 11. mesto na tabeli. Sasuolo je u poslednje četiri utakmice osvojio bod, a posle sedmog poraza zauzima 14. mesto sa 16 bodova.

Ranije u toku dana Napoli je kod kuće pobedio Udineze sa 3:2, a Leče je na gostovanju pobedio Sampdoriju sa 2:0.

Serija A, 15. kolo:

Napoli – Udineze 3:2 (2:0)

(Osimen 15, Zjelinski 31, Elmas 58 – Nestorovski 79, Samardžić 82)

20.45 Juventus – Lacio

BONUS VIDEO: Postao golman jer je lenj i mrzelo ga da trči – srpski div mogao u Mančester, Zlatan mu je idol