Fudbaleri Bajerna i Lajpciga su novim pobedama nastavili trku za čelnu poziciju u Bundesligi, dok je Borusija Dortmund porazom kod kuće od Kelna neočekivano izgubila korak.

Na „Signal Iduna“ parku u Dortmundu gostovao je tim Kelna koji je slavio pobedu od 2:1.

Bio je to prvi trijumf „jarčeva“ u novoj sezoni koji im je doneo skok od dva mesta, na 15. poziciju tabele Bundeslige.

Očekivala se pobeda „milionera“, ali su izabranici trenera Lusijena Favra podbacili i tako ostali bez plena.

Keln je poveo u 9. minutu preko Tunižanina Elijeza Škirija, a isti igrač je u 60. minutu udvostručio prednost gostiju sa Rajne.

Domaćin je uspeo da smanji na 1:2 u 74. minutu, a strelac je bio Torgan Azar.

Bajern je kao gost slavio protiv Štutgarta sa 3:1, reklo bi se prilično rutinski.

Poveli su domaćini u 20. minutu preko Tangija Kulibalija, ali je finiš prvog dela pripao Bavarcima.

Prvo je Kingsli Koman u 38. izjednačio, da bi u nadoknadi prvog dela najbolji strelac Bajerna Robert Levandovski pogodio za 1:2.

Pobedu Bajernu potvrdio je Daglas Kosta u 87. minutu.

Lajpcig je kod kuće poveo protiv Arminije iz Bilefelda u 29. minutu preko Anhelinja, da bi u 47. duplirao prednost golom Kristofera Nkunkua.

Konačan rezultat od 2:1 postavio je Klos u 76. minutu.

Bajern je prvi sa 22, Lajpcig ima dva boda manje, dok je Borusija Dortmund treća sa 18 bodova.