Fudbaleri Šalkea pretrpeli su poraz na svojoj "Veltins areni" od Augzburga rezultatom 3:0 (1:0) u meču 27. kola, čime je nastavljena njihova agonija u Bundesligi.

Tim iz Gelzenkirhena, čije boje brani srpski reprezentativac Matija Nastasić, ni posle osam vezanih mečeva u nemačkom prvenstvu nije osetio slast pobede.

Očekivalo se da bi kraj crne serije mogao da usledi upravo protiv Augzburga, koji je pre početka utakmice bio na 14. mestu na tabeli, ali se dogodilo potpuno suprotno.

Augzburg je u Gelzenkirhenu slavio bez problema, a mrežu domaćina načeo je Leven već u šestom minutu. Usledila je „uspavanka“ i nije bilo promene rezultata do odlaska na poluvreme.

U nastavku četa Heika Herliha, koji odrađuje suspenziju zbog kršenja karantina i izlaska iz hotela po pastu za zube, „dodala gas“ i sa još dva pogotka u mreži Šalkea upisala rutinsku pobedu, koja ih je popela za tri mesta na tabeli, te su trenutno 12. tim u Bundesligi.

Srpski reprezentativac Matija Nastasić ponovo je odigrao svih 90 minuta, ali se uklopio u sivilo kompletnog tima, koji je u prošlom kolu doživeo debakl u rurskom derbiju. Sa ubedljivih 4:0 savladala ih je Borusija Dortmund.