Viktor Osimen, Foto: EPA-EFE/CESARE ABBATE

Tim iz Napulja niko u Seriji A ne može da ukroti.

Napoli je upisao novu pobedu u Seriji A, ovoga puta nad Salernitanom na gostujućm terenu rezultatom 2:0.

Nije bilo nikakvih problema za lidera na tabeli italijanskog šampionata. Iako ekipa Lučana Spaletija nije došla do ranog vođstva, bilo je pitanje trenutka kada će „načeti“ Salernitanu.

Od početka je Napoli prikazao veliku inicijativu koju je golom krunisao kapiten Đovani di Lorenco u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena.

U nastavku je za goste sve bilo mnogo lakše. Već u 48. minutu je Viktor Osimhen duplirao prednost. Salernitana nije uspela da ofanzivno ugrozi Napoli, te se ovaj gol Nigerijca ispostavio kao poslednji na utakmici.

Napoli ima veliku prednost od 12 bodova, ali i utakmicu više, od drugoplasiranog Milana, te je Skudeto sve bliži ekipi sa „Stadiona Dijego Armando Maradona“.

20.45 Lacio – Milan

BONUS VIDEO VAR poništio remek-delo: Gol „rabonom“ kakav se viđa i potez za „Puškaša“