Fudbaleri Egipta plasirali su se u finale Afričkog kupa nacija pobedom nad Kamerunom u polufinalu.

Meč je rešen tek posle penala, pošto je u regularnih 120 minuta bilo nerešeno bez golova.

U drugom polufinalu je Senegal pobedio Burkinu Faso sa 3:1, pa će Burkina Faso i Kamerun igrati za treće mesto, dok će u finalu za titulu da se bore Senegalci i Egipćani.

Egipat, u čijem se dresu našao i Mohamed Salah, slavio je u ubedljivoj penal-seriji u kojoj su pogađali Zizo, Abdelmonem i Lašin, dok su na drugoj strani u timu Senegala promašivala trojica igrača.

Posle uvodnog pogotka Vensana Abubakara, nisu se proslavili Harold Mukudi, Džejms Lea Siliki i Klinton N’Đije.

Meč je obeležio i sukob egipatskog selektora Karlosa Keiroša sa sudijom Bakarijem Papu Gasamuom.

Portugalac je u finišu meča dobio opomenu, a kada je skoro hteo da fizički nasrne na arbitra dobio je isključenje pred nadoknadu drugog poluvremena.

Keiroš stoga neće moći da vodi svoj tim u finalu i borbi za titulu. Finale se igra šestog februara, a meč za treće mesto dan ranije.

BONUS VIDEO: Delije bakljama i vatrometom dočekale fudbalere Zvezde