Umar Sadik, doskorašnji fudbaler Partizana, postigao je prvenac u dresu španske Almerije.

Nigerijac se upisao u strelce u 65. minutu utakmice protiv Kartahine.

Tim golom je njegova ekipa stigla do izjednačenja i jednog boda, pošto je meč završen rezultatom 1:1.

Sadik je sjajno reagovao u kaznenom prostoru protivnika pošto je dobio divnu loptu od Žoaa Karvalja.

U maniru pravog golgetera, Sadik je iz prve plasirao loptu u mrežu i realizovao situaciju „jedan na jedan“ sa golmanom.

On je imao još nekoliko dobrih prilika za gol do kraja meča, ali nije uspeo da poboljša svoj golgeterski učinak.

Posle pet odigranih utakmica Almerija se nalazi u zoni ispadanja sa četiri boda iz pet mečeva.

Bivši reprezentativac Srbije Radosav Petrović je odigrao 59 minuta kao starter, dok je defanzivac Nikola Maraš bio sve vreme u timu, a već u 14. minutu meča dobio je žuti karton.