Fudbaleri Juventusa savladali su Parmu rezultatom 4:0 u meču 13. kola Serije A i tako nastavili poteru za prvoplasiranim Milanom.

#related-news_0

Juventus od početka sezone igra po sistemu „toplo-hladno“, ali je u Parmi bilo vrelo po „mlekadžije“.

Do prednosti je „stara dama“ iz Torina stigla preko Kuluševskog, koji je pas Morate pretvorio u 1:0.

Samo tri minuta kasnije na semaforu je bilo 2:0. Ponovo je Morata asistirao, Ronaldo još jednom pokazao da poseduje fantastičan odraz i zatresao mrežu rivala.

Drugo poluvreme donelo je brojna uzbuđenja, ali su golove postizali igrači Juventusa. Najpre je Portugalac svojim drugim golom povećao na 3:0, potom je propustio šansu za het-trik, nije precizan bio ni Kučka, pa je Parma ostala bez počasnog gola, a u finišu meča Alvaro Morata je dobru partiju i dve asistencije krunisao golom nakon centaršuta Bernandeskija pet minuta pre poslednjeg sudijskog zvižduka.

Juventus je Milanu prišao na bod zaostatka, uz utakmicu manje, pošto „rosonere“ očekuje gostovanje Sasuolu.