Fudbaleri Juventusa savladali su Udineze sa 2:1 u 34. kolu Serije A nakon preokreta, zahvaljujući dva gola Kristijana Ronalda.

Udineze je poveo golom Nahuela Moline u 10. minutu, i ekipa iz Udina imala je vođstvo sve do same završnice susreta.

U 82. minutu Juve je dobio slobodan udarac, Ronaldov šut jedan do defanzivaca Udinezea skrenuo rukom u korner pa je dosuđen penal, što je Portugalac pretvorio u 1:1, da bi u poslednjem minutu susreta brzu akciju „stare dame“ i centaršut sa levog krila glavom prosledio u gol uz malo sreće.

Ovo je Juventusu bila pobeda kojom je došao do 69. boda i treće pozicije na tabeli, dok Udineze zauzima 11. mesto sa 39 bodova.

U narednom kolu Serije A, Juventus će dočekati Milan dok Udineze igra protiv Bolonje na svom terenu.

Serija A, 34. kolo

Lacio – Đenova 4:3 (2:0)

(Korea 30. i 56, Imobile 43, penal, Alberto 48 – Marušić, autogol, 47, Skamaka 80, Šomurodov 81)

Bolonja – Fjorentina 3:3 (1:1)

(Palasio 31, 71, 84 – Vlahović 21. penal, 73, Bonaventura 64)

Napoli – Kaljari 1:1 (1:0)