Fudbaleri Intera osvojili su šampionsku titulu u Seriji A nakon što Atalanta u meču 34. kola nije uspela da savlada Sasuolo.

Inter je duel Sasuola i Atalante dočekao sa 14 bodova prednosti nakon pobede nad Krotoneom uz meč više, pa su sa velikom pažnjom pratili razvoj situacije na ovoj utakmici.

Tim iz Bergama je od 23. minuta zahvaljujući isključenju golmana Pjerluiđija Golinija imao igrača manje, nakon što je čuvar mreže Atalante istrčao van kaznenog prostora i oborio Žeremija Bogu pri pokušaju driblinga, ali su uprkos tome devet minuta kasnije preko Robina Gosensa stigli do prednosti.

Ruslan Malinovski je lepo pronašao Gosensa u kaznenom prostoru i pogodio mrežu Sasuola. U 43. minutu Duvan Zapata je po drugi put zatresao mrežu Sasuola, ali je tom prilikom bio u ofsajdu, pa je pogodak poništen.

Početkom drugog poluvremena Sasuolo je krenuo znatno angažovanije, a nakon faula Rafaela Toloija u kaznenom prostoru Domeniko Berardi je sa penala poravnao na 1:1.

Mogla je Atalanta još jednom do prednosti, no Hans Haboter nije uspeo da zatrese mrežu Sasuola nakon sjajnog driblinga u 58. minutu, u 64. je poništen pogodak Đakou Raspadoriju nakon intervencije VAR sobe zbog ofsajda, pa ni Sasuolo nije uspeo da dođe do vođstva.

Najbolju šansu u drugom delu imao je Luis Mjurijel, ali je sa penala šutirao tako da je Andrea Konsiglji uspeo bez većih problema da zaustavi njegov šut.

Meč je tako završen bez pobednika, 1:1, a kako je Interu bilo dovoljno da Atalanta ostane bez celog plena kako bi došao do titule, „neroazuri“ su tako osvojili svoj 19. trofej namenjen najboljem timu Serije A.

Interu je ovo prva titula od sezone 2009/2010, kada su za ovu ekipu nastupali, između ostalih, Dejan Stanković, Havijez Zaneti, Rikardo Kvarežma, Samjuel Eto, Vesli Snajder, Marko Materaci, Goran Pandev, Mario Baloteli, a na klupi kluba sedeo Žoze Murinjo.

Na ovaj način tim iz Milana je prekinuo dominaciju Juventusa, koji je osvojio devet uzastopnih titula šampiona Serije A.

Lacio – Đenova 4:3 (2:0)

(Korea 30. i 56, Imobile 43, penal, Alberto 48 – Marušić, autogol, 47, Skamaka 80, Šomurodov 81)

Bolonja – Fjorentina 3:3 (1:1)

(Palasio 31, 71, 84 – Vlahović 21. penal, 73, Bonaventura 64)

Napoli – Kaljari 1:1 (1:0)