Kristijano Ronaldo je heroj Mančestera, pošto je u meču protiv Arsenala ispisao istoriju i doneo pobedu uprkos velikoj sportskoj nepravdi i nesportskom gestu rivala iz Londona - 3:2.

Portugalac je u meč ušao sa kontom od 799 postignutih golova u dosadašnjem toku karijere, pa je protiv „tobdžija“ imao šansu da se upiše u istoriju.

Ipak, početak nije bio kakav su u Junajtedu želeli, s obzirom na to da je Emil Smit Rou doneo prednost gostima u 13. minutu i to nakon što je David de Hea legao povređen na travu. No, kako je golman Junajteda povredu „zaradio“ nakon kontakta sa saigračem Fredom, sudija Etkinson je priznao gol uprkos protestima „crvenih đavola“.

No, uspeli su da pre kraja poluvremena stignu do izjednalenja preko Bruna Fernandeša koji je asistenciju Freda pretvorio u 1:1.

Utakmicu možete pratiti na kanalu Sport Klub uz SBB ili ukoliko još uvek niste korisnik SBB usluga – putem EON aplikacije uz EON pakete van SBB mreže koji su dostupni preko bilo kog interneta u Srbiji. EON sport paket dostupan je za 799 dinara, bez ugovorne obaveze u narednih 30 dana.

U 52. minutu Ronaldo je ispisao istoriju na asistenciju Markusa Rašforda, i lakom realizacijom stigao do brojke od 800 golova u karijeri.

No, kako je Arsenal u 54. minutu uzvratio golom Martina Odegarda, činilo se da će Portugalac jubilej obeležiti bez pobede. Ipak, u 70. minutu dosuđen je penal sa Junajted, Ronaldo je preuzeo odgovornost, po 801. put se upisao u listu strelaca – dovoljno za veliku pobedu nad rivalom iz prestonice Engleske.