EPA-EFE/MASSIMO PICA

Fudbaleri Rome pobedili su na gostujućem terenu Salernitanu sa 2:1 u utakmici 22. kola Serije A.

Roma je povela u 51. minutu golom Paula Dibale iz jedanaesterca, a prednost je udvostručio Lorenco Pelegrini u 66. minutu.

Konačan rezultat postavio je Grigoris Kastanos u 70. minutu.

Roma je ostvarila drugu uzastopnu pobedu, ukupno 10. u ligi i zauzima peto mesto na tabeli sa 35 bodova.

Podsetimo, Žoze Murinjo je pre tri kola otišao iz Rome, a sada je upisana druga pobeda pod vođstvom Danijelea De Rosija.

Salernitana je pretrpela četvrti uzastopni poraz, ukupno 14. u sezoni i poslednja je na tabeli sa 12 bodova, šest manje od Udinezea koji je prvi van zone ispadanja.

Prva četiri tima na tabeli Serije A će izboriti plasman u Ligu šampiona, peti bi trebalo da ode u Ligu Evrope, dok će šestoplasirani otići u Ligu konferencija.