Fudbaleri Rome pobedili su Veronu rezultatom 3:1 u poslednjoj utakmici 20. kola Serije A.

„Vučica“ je sav posao završila u prvih pola sata, a golovi su se ređali kao na traci.

Đanluka Manćini je doneo prednost u 20. minutu, a dva minuta kasnije na dodavanje Borhe Majorala u strelce se upisao i Henrih Mhitarijan.

Majoral je nakon asistencije upisao i šesti gol u Seriji A ove sezone nakon što je u 29. minutu povisio na 3:0.

Verona je uspela da u drugom poluvremenu ublaži poraz pogotkom Ebrime Kolija u 62. minutu.

Darko Lazović odigrao je svih 90 minuta za goste, dok je umesto Ivana Ilića u 57. minutu ušao Daniel Besa koji je asistirao Koliju za utešan gol Verone.

Roma posle 20 odigranih kola zauzima treće mesto sa 40 bodova, dok je Verona upisala drugi poraz u poslednja tri meča i trenutno je deveta, sa 30 osvojenih bodova.