EPA-EFE/Juan Ignacio Roncoroni

Uvek je "paklena" atmosfera

Fudbaleri River Plejta savladali su Boku Juniors rezultatom 2:0 u Superklasiku igranom na „Bombonjeri“.

U 260. međusobnom duelu dva tima, „milioneri“ su stigli do svoje 86. pobede i smanjili zaostatak za domaćinom koji ima pet više.

Kod prvog gola River je imao mnogo sreće, pošto je Enco Perez šutirao sa distance, a lopta je na putu do mreže pogodila njegovog saigrača Salomona Rondona i prevarila golmana Boke.

Rondon je svojevremeno igrao i u Premijer ligi, ali sada je već na zalasku karijere, pošto ima 34 godine.

Trijumf Rivera overen je u šestom minutu sudijske nadoknade kada je rezervista Enco Dijaz postavio konačnih 0:2.

Na tribinama je sve „gorelo“, prštalo je i u duelima na svakom metru terena, a Boka je najbliža izjednačenju bila u 75. minutu kada joj je poništen gol rezerviste i čuvenog Urugvajca Edinsona Kavanija. Atraktivne makazice je uhvatio bivši as Pari Sen Žermena i Mančester junajteda, ali je u VAR sobi procenjeno da je bio ofsajd.

River je trenutno drugi na tabeli grupe A argentinskog šampionata sa 13 bodova iz sedam mečeva, dok je Boka tek na 10. poziciji u grupi B sa svega sedam bodova iz isto toliko utakmica.