EPA-EFE/Salvador Sas

Ne baš efikasan dan u španskom fudbalu

Fudbaleri Real Sosijedada pobedili su u gostima Seltu sa 1:0 u meču 21. kola španske Primere.

Strelac pobedonosnog gola bio je Brais Mendes u 11. minutu.

Real Sosijedad je sada na poziciju koja vodi u Evropu, odnosno šesti sa 35 bodova, a Selta je na 16. mestu sa 17 poena.

U sledećem kolu, Real Sosijedad će dočekati Rajo Valjekano, dok će Selta ugostiti Đironu.

Fudbaleri Viljarela ranije tokom dana remizirali su na svom terenu sa Majorkom rezultatom 1:0.

Poveo je Viljareal golom Aleksandera Sarlota u prvom minutu nadoknade poluvremena, da bi izjednačenje Majorki doneo Havijer Ljabres pogotkom u prvom minutu nadoknade meča.

Predrag Rajković, srpski golman, branio je ceo meč za Majorku, dok je Matija Nastasić 90 minuta bio na terenu.

Obe ekipe su osvojile po 20 bodova do sada i nalaze se na deobi 14. mesta na tabeli.

U narednom kolu, Viljareal će gostovati Barseloni, dok će Majorka dočekati Betis.