EPA-EFE/MICHELE MARAVIGLIA

Veoma sadržajan meč, blistali Srbi

Fudbaleri Milana pobedili su Udineze u gostima sa 2:3 u okviru 21. kola italijanske Serije A.

Gosti su poveli preko Loftusa Čika u 31. minutu, da bi Lazar Samardžić, srpski vezista, izjednačio krajem prvog poluvremena.

Samardzić je fintom izbacio dva igrača iz igre, a onda je sjajno pogodio sam ugao gola koji je čuvao Majk Manjan.

Inače, tokom prvog poluvremena došlo je i do prekida od oko 10 minuta, pošto je golman Milana napustio terena zbog rasističkih uvreda sa tribina.

Ipak, igrači oba tima su ga ubedili da se vrati na gol, a sudija i delegat su dali dozvolu da se meč nastavi.

U drugom poluvremenu prednost je opet imao Udineze zahvaljujući Florijanu Tovanu, ali je 2:2 na semafor doneo Luka Jović, koji je ušao sa klupe u 75. minutu.

Olivije Žiru je u 83. minutu šutirao pod prečku, lopta nije prešla gol liniju, ali je Jović pritrčao i glavom je smestio u mrežu za 2:2.

Pobedu Milanu doneo je Noa Okafor u 93. minutu, a na tribinama izuzetno zadovoljan je bio Zlatan Ibrahimović.

Imao je Jović i sjajnu reakciju u odbrani tokom poslednjeg minuta nadoknade utakmice.

Milan je sada treći na tabeli sa 45 bodova, šest manje i utakmicom više od Intera, koji je prvi.

Udineze je na 17. poziciji sa tek 18 bodova.

Fudbaleri Rome pobedili su ranije tokom dana na svom terenu Veronu sa 2:1

Strelci za Romu bilisu Romelu Lukaku u 19. i Lorenco Pelegrini u 25. minutu.

Gol za Veronu postigao je Mihael Folorunsho u 76. minutu.

Ovo je inače bila prva utakica za Danijelea De Rosija na klupi Rome. Slavni Italijan je zamenio Žozea Murinja, koji je nedavno dobio otkaz.

Roma je osma na tabeli sa 32 poena, a Verona je na 18. poziciji sa 17 poena.

U narednom kolu, Roma će gostovati Salernitani, dok će Verona dočekati Frozinone.