Ubedljiva pobeda "kraljevskog kluba".

Fudbaleri Real Madrida savladali su Elče u 21. kolu Primere sa 4:0, i tako nastavili poteru za Barselonom.

Real je do prednosti stigao već u osmom minutu golom Marka Asensija sa ivice kaznenog prostora nakon lepe solo-akcije, da bi potom na scenu stupio Karim Benzema, postigavši dva pogotka sa penala, jedan u 31. a drugi prvom minutu sudijske nadoknade.

Konačnih 4:0 postavio je Luka Modrić veoma lepim udarcem sa ivice kaznenog prostora u 80. minut utakmice.

Katalonci imaju osam bodova viška u odnosu na drugoplasirani Real, dok je Elče zakucan za dno tabele sa devet bodova i gotovo je izvestan putnik u Segundu.

Primera, 21. kolo

PETAK

Kadiz – Đirona 2:0 (2:0)

(Eskalante 6, Gvardiola 35)

SUBOTA

Almerija – Betis 2:3 (1:2)

(Suarez 27, Kosta 63 – Rodri 6, Kanales 42, Guardado 70)

Sevilja – Majorka 2:0 (2:0)

(El Nesiri 26, Hil 40)

Valensija – Bilbao 1:2 (1:1)

(Kastiljeho 17 – Vilijams 30, Sanset 72)

Viljareal – Barselona 0:1 (0:1)

(Pedri 18 Kosta 63 – Rodri 6, Kanales 42, Guardado 70)

PONEDELJAK

Espanjol – Real Sosijedad 2:3 (0:1)

(Darder 74, Olivan 87 – Kubo 23, Sorlot 51, Kabrera 63 autogol)

SREDA

Real Madrid – Elče 4:0 (3:0)

(Asensio 8, Benzema 31. penal, 45+1. penal, Modrić 80)

BONUS VIDEO VAR poništio spektakularan gol Danijela Aleksića, majstoriju „rabonom“ kakva se retko viđa