Fudbaleri Real Madrida pobedili su Granadu u meču 36. kola španske LaLige sa 4:1 u četvrtak uveče na stadionu Nuevo Los Kamenes.

Real je ostvario vrlo bitnu pobedu u šampionskoj trci sa Atletiko Madridom jer je posle 36 kola na samo dva boda zaostatka od „jorgandžija“.

Luka Modrić je pogodio u 17. minutu za vođstvo Reala. Asistirao mu je Gutijerez, da bi Rodrigo pred poluvreme duplirao prednost „kraljevskog kluba“.

Marvin, koji je ustupio svoje mesto Odriozoli u nastavku, namestio je pogodak Rodrigu, a i Alvaro se ispostavio kao dobra izmena Zinedina Zidana.

Upravo je Odriozola pogodio metu na asistenciju rezerviste Edena Azara u 75. minutu, da bi samo minut kasnije Karim Benzema overio trijumf i izašao iz igre.

Jedini gol za Granadu postigao je Horhe Molina u 71. minutu. Real posle ove pobede ima 78 bodova i „diše za vratom“ Atletiku koji ima 80 na prvom mestu španskog prvenstva.

Barselona vreba svoju šansu da eventualno iznenadi jedne i druge jer na trećem mestu ima 76 bodova. Do kraja prvenstva ima dva kola.