Fudbaleri Real Madrida odigrali su nerešeno u meču 25. kola španske Primere sa Rajo Valjekanom 1:1, dok je Majorka poražena od Real Sosijedada 1:2.

Real nije uspeo da sačuva prednost iako je prvi uspeo da povede već u trećem minutu utakmice. Federiko Valverde je namestio pogodak za Hoselua, a ovaj je posle sjajnog i pravovremenog centaršuta samo ispružio nogu.

VAR snimak je potvrdio da nije bilo ofsajda i Real je bio na putu ka pobedi. Umesto toga, stvari su se iskomplikovale.

Slavni madridski klub je imao šansu da duplira prednost u 19. minutu kada je Lukas Vaskez dobro izdriblao Oskara Valentina, centrirao i namestio gol Hoseluu.

Hoselu je zatresao mrežu glavom, ali on nije priznat jer je lopta kod driblinga Vaskeza prešla gol-aut liniju celim obimom.

Samo sedam minuta kasnije usledio je hladan tuš za Madriđane pošto je Eduardo Kamavinga zakačio loptu rukom u svom kaznenom prostoru posle šuta Treha.

Sudija je pokazao ka beloj tački, a odatle je Raul de Tomas postavio konačan rezultat, mada je svaka od ekipa imala još poneku šansu za pogodak do kraja meča.

Real sada ima 62 boda na prvom mestu tabele, dok je Rajo Valjekano na 14. poziciji sa 25 bodova. Kada je reč o utakmici Majorke, u njoj je šansu od starta dobio Predrag Rajković koji je dvaput „kapitulirao“.

Sosijedad je došao do preokreta uprkos tome što je Antonio Sančez dao gol u četvrtom minutu za 1:0 u korist Majorke.

Takfusa Kubo je izjednačio u 38. minutu na 1:1, da bi konačan rezultat postavio Mikel Merino u trećem minutu sudijske nadoknade drugog poluvremena.

Rajkovićev tim je meč završio sa dva igrača manje pošto je u nadoknadi prvog poluvremena isključen Antonio Railjo, a u nadoknadi drugog i Sibe van der Hejden.

Majorka sada ima 23 boda na 16. mestu tabele Primere, dok je Sosijedad na šestom mestu sa 40 osvojenih bodova.