Real Madrid je odlično otvorio novu sezonu u španskom prvenstvu pobedom na gostovanju ekipi Alavesa rezultatom 4:1.

To je bio povratnički meč Karla Ančelotija na klupu ekipe iz Madrida, a briljirao je Karim Benzema sa dva gola.

Posle prvog poluvremena u kojem nije bilo golova, Real se probudio i izrešetao domaći tim.

Benzema je u 48. minutu doveo svoj tim do prednosti na asistenciju Edena Azara, a samo osam minuta kasnije je Načo povećao prednost Reala.

Francuz je u 62. minut svojim drugim golom poptpuno dotukao Alaves koji se na trenutak vratio kada je tri minuta kasnije Kurtoa napravio penal koji je realizovao Hoselu.

Ipak, nije bilo nikakve drame a u nadoknadi vremena se u strelce upisao i Vinisijus Žunior.

Srpski napadač Luka Jović ušao je u igru u 88. minutu umesto Benzeme, ali nije imao dovoljno vremena da uradi nešto više.