Odlično se fudbaleri Mančester junajteda nose s ogromnim pritiskom u trci sa Lesterom i Čelsijem za mesto u Ligi šampiona naredne sezone. Posle pobede "lisica", tim Ole Gunara Solskjera odgovorio je na isti način, upisavši "trojku" na teškom gostovanju Kristal Palasu - 2:0 (1:0) u 36. kolu Premijer lige.

Mirovale su mreže na „Selhrst parku“ sve do 45. minuta kada je na asitenciju Bruna Fernaneša pogodio Markus Rašford. Odahnuli su tad „crveni đavoli“ i otišli s minimalnom prednošću na poluvreme.

Nastavak je doneo dosta uzbuđenja, s obzirom na to da je gol Džordana Ajua poništen nakon konsultacije VAR i ofsajd pozicije u kojoj se našao napadač iz Gane.

Domaći tim, za koji je srpski reprezentativac Luka Milivojević odigrao svih 90 minuta, se borio, ali nije uspeo da pogodi mrežu De Hee. Nemanja Matić ušao je u igru u 63. minutu umesto Skota Mektominija.

S druge strane, Entoni Marsijal je na Rašfordovo dodavanje matirao Gvaitu za konačnih 2:0.

Ono što je najbitnije za Mančester junajted, jeste činjenica da posle ovog trijumfa imaju identičan broj bodova kao četvrtoplasirani Lester – 62, dok trećeplasirani Čelsi ima bod prednosti.

Do kraja Premijer lige su ostala dva kola, a tri pomenuta tima vode žestoku bitku oko dva mesta u Ligi šampiona.