Nemanja Radonjić marselj
Nemanja Radonjić i dalje van terena Foto: EPA-EFE/GUILLAUME HORCAJUELO

Fudbaleri Marselja remizrali su 2:2 sa Amijenom na svom terenu u 28. kolu Lige 1 i pored toga što su do 83. minuta imali prednost od 2:0.

Slavni francuski tim i dalje je lišen pomoći Nemanje Radonjića, jer se srpski reprezentativac oporavlja od operacije prepona.

Povreda je došla u zao čas, pošto je igrao u sjajnoj formi i vidi se da nedostaje Marselju.

Četa Andrea Viljaš-Boaša je imala ceo plen u džepu sve do same završnice i na kraju joj je ostao samo bod.

Poveo je domaćin preko Sansona u finišu prvog poluvremena, da bi početkom drugog, u 57. minutu, Dimitri Paje zatresao mrežu za 2:0.

Taj rezultat bio je aktuelan sve do 83. minuta kada je Žirasi iz penala najavio dramatičnu završnicu.

Delovalo je da će meč biti završen rezultatom 2:1, ali tako nije mislio Saman Godos koji je u četvrtom minutu nadoknade spakovao bod za Amijen.

Marselj ima 56 bodova, devet više i meč više od trećeplasiranog Rena. Amijen je ostao u zoni ispadanja i predstoji mu grčevita borba za opstanak.