Ako nije najduža, onda je svakako jedna od najdužih provera u svetu fudbala.

Pričao je nedavno Dejan Filipović, prvi čovek Sudijske komisije da VAR sistem nije svuda isti i da njima teško pada kad sudija ima loš dan, ali se malo ko nadao da će nedugo posle toga uslediti nešto kao detalj sa meča Radnika i Spartaka iz Subotice.

Ono što zovemo „za dlaku“, bio je ofsajd koji su morali da mere arbitri na utakmici Radnika i Spartaka u Nišu i to posle gola surduličkog tima.

Vukašin Bogdanović je uhvatio odbitak i pogodio mrežu protivnika u 58. minutu, a momci u plavom počeli su sa slavljem.

Vuk Mitošević se namestio, pucao je sa preko 20 metara, golman Spartaka je odbio loptu pred Petra Kunića, koji se nije idealno snašao, ali mu je u pomoć pritrčao Bogdanović i zatresao je mrežu.

A onda je usledio trinaestominutni pakao i možda najduže gledanje VAR snimka, ne samo u domaćem fudbalu. Toliko dugo su sudije, na čelu sa Momčilom Markovićem, većale da li je bilo ofsajda ili nije.

Radilo se o trenutku nakon što je Mitošević ispalio loptu, da li je njegov saigrač bio u nedozvoljenoj poziciji, pa su Milan Stefanović i Dušan Pančić u VAR sobi to morali da proveravaju.

Pošto nisu sami mogli da odluče, pozvali su Markovića, koji je pogledao snimak, diskusija se nastavila još šest, sedam minuta, a onda je konačno sve presečeno.

Na kraju je Marković pokazao ka centru, a Bogdanović je mogao da odahne i nastavi da slavi drugi pogodak svog tima, a svoj prvi. Radnik je na kraju tim rezultatom 2:0 i završio meč. Prvi pogodak za Surduličane dao je Mitošević u četvrtom minutu susreta.