Fudbaleri Partizana poraženi su na gostovanju Radničkom iz Niša sa 2:1 u 18. kolu Superlige Srbije.

Tako su crno-beli izgubili prvo mesto Superlige Srbije, imaju isto bodova kao najveći rival (43), ali Crvena zvezda ima bolju gol razliku.

Iako je Radnički gubio pošto je Mateuš Saldanja postigao gol u 53. minutu, Nišlije su uspele da preokrenu za samo šest minuta i ostvarile su četvrtu pobedu u Superligi.

Prvo je pogodio Sava Petrov u 67. minutu, dok je Mihajlo Ilić sedam minuta kasnije postigao autogol.

Težak teren u Nišu sigurno da nije bio saveznik igračima, koji su u dosta navrata gledali u pravcu podloge, naročito nakon loših udaraca i dodavanja.

Na početku utakmice, oba tima su bila opasna i igrao se napadački fudbal, a prvu ozbiljniju šansu propustio je Vasilije Bakić koji je pokušao „makazicama“ sa pet metara.

Partizan je najbliže golu bio u 45. minutu, posle pokušaja Bibrasa Nath, ali je Dragan Rosić sjajno odbranio.

Kazna za promašenu šansu Mbori Jamkama došla je u 53. minutu, kada je pogodio Saldanja za vođstvo ekipe Igora Duljaja.

Oko deset minuta kasnije, sudija Marko Ivković je pokazao na belu tačku i pokazao žuti karton Siniši Saničaninu, zbog udarca laktom u skoku u duelu sa Nemanjom Belakovićem.

Siguran sa penala u 67. minutu bio je Petrov, koji je popularnom „panjenkom“ prevario Jovanovića.

Radnički je ubrzo pripretio i preko Mesarovića, koji je šutirao sa leve strane iskosa, gađao je drugi ugao, ali se Jovanović istakao intervencijom.

Ipak, nakon tog udarca iz ugla, mladi Mihajlo Ilić je nespretno reagovao, postigao autogol, za potpuni preokret Radničkog.

Partizan je sada na drugom mestu sa 43 boda, dok je Radnički na 15. poziciji sa 16 bodova.