Odigrani su dueli šesnaestine finala Kupa Srbije.

Fudbaleri Radničkog iz Niša plasirali su se u osminu finala Kupa Srbije pobedom nad Javorom u Ivanjici posle izvođenja jedanaesteraca 6:5 (0:0).

Izabranici Nenada Lalatovića su imali prilike i ranije da stignu do pobede, pošto je Nikola Štulić promašio penal u 35. minutu.

Javor je imao priliku da prođe dalje, pošto je u četvrtoj seriji Ajdar promašio, ali je Luković poslao loptu pored gola.

Na kraju je u junaka Radničkog izrastao golman Rosić, koji je odbranio pokušaj Đukća u sedmoj seriji.

Fudbaleri drugoligaša IMT-a napravili su iznenađenje, pošto su na svom terenu bili bolji od Radničkog iz Kragujevca 2:1.

Prvo poluvreme je prošlo bez golova, a domaćin je poveo sa dva brza gola u 75. i 77. minutu.

Radnički je smanjio u 82. minutu, ali to nije bilo dovoljno.

Radnički Novi Beograd je nakon velikog preokreta srušio Mladost iz Lučana 2:1

Mladost je vodila na poluvremenu, ali je Radnički do pobede došao golovima u 51. i 72. minutu.

U ostalim mečevima, Novi Pazar je bio bolji od Jagodine 2:1, Metalac je nakon penala pobedio Kabel Novi Sad 5:4 (0:0), TSC je savladao Loznicu 2:1, Radnik je bio bolji od Poleta Ljubić 1:0, Čukarički je na strani trijumfovao protiv Zlatibora 2:0, dok je Železničar iz Pančeva pobedio RFK Novi Sad 3:0.