Fudbaleri Makabija iz Tela Aviva igrali su 2:2 protiv Makabija iz Haife, u spektaklu pred krcatim tribinama.

U Izraelu je drugačija situacija u borbi protiv pandemije koronavirusa, pa su krcate bile tribine stadiona Blumfild.

Bilo je i srpskih aktera, u domaćem timu je Aleksandar Pešić bio i strelac gola u 17. minutu za 2:0, ali je tim iz Haife izjednačio već do 39. minuta.

Tibi i Pešić su se pobrinuli za rano vođstvo, a Donjoh i Čeri za izjednačenje.

Zanimljivo je da je Bogdan Planić bio asistent za prvi gol Haife, pa su tako srpski igrači uveličali spektakl, o kakvim mnogi evropski klubovi mogu samo da sanjaju zbog nedostatka publike.

Adrenalin se dodatno podigao zbog ovakvog ambijenta, obe ekipe imale su šansu da dođu do tri boda, a Pešić ima za čime da žali.

Haifa je prva sa 72 boda, Makabi Tel Aviv propustio je priliku da se približi u borbi za titulu, ima 68 bodova i još samo tri kola do kraja.