Fudbaleri Pari Sen Žermena pobedili su kao gosti Monpelje rezultatom 3:1 (1:1) u 13. kolu francuske Lige 1.

Trener Parižana rešio je da odmori prvu zvezdu tima Brazilca Nejmara, dok je Kilijan Mbape ostao na klupi, takođe zbog žestokog ritma i obaveza u Ligi šampiona.

Ipak, ni to nije sprečilo „svece“ da upišu novi trijumf u Ligi 1. Prvi pogodak u Monpeljeu pao je u 33. minutu, kada je Dagba na asistenciju Di Marije zatresao mrežu domaćina.

Tim čije boje brani srpski reprezentativac Mihailo Ristić nije želeo tek tako da se preda, već je preko Mavididija na asistenciju nekadašnjeg centarfora Partizana Petra Škuletića stigao do izjednačenja u 41. minutu.

U nastavku je Pari Sen Žermen „dodao gas“, što je bilo dovoljno za još dva noga gola Tuhelove kaznene ekspedicije. Prvo je Mojze Ken u 77. minutu pogodio, da bi Mbape koji je zamenio upravo Kena, postavio konačnih 3:1 u 91. minutu.

Šampion Francuske stigao je tako do devete pobede iz 13 utakmica i zauzima prvo mesto sa 28 osvojenih bodova, četiri više od drugoplasiranog Marselja, odnosno pet od trećeplasiranog Lila.