Pari Sen Žermen je u derbiju 2. kola Lige šampiona savladao Mančester siti sa 2:0 na svom terenu, a meč grupe A obeležio je prvenac Lionela Mesija.

Senzaciju večeri je priredio Šerif koji je pobedio Real Madrid na gostovanju rezultatom 2:1 golom u 90. minutu.

Meč u Parizu nije razočarao gledaoce. Posle nekoliko minuta gde su ekipe ispitivale snage, usledio je sjajan napad PSŽ-a. Lopta je stigla u kazneni prostor koju je promašio Kilijan Mbape, da bi na nju natrčao Idrisa Gej i sa desetak metara je poslao pod prečku.

Siti je od tog trenutka preuzeo inicijativu, ali prvu veliku šansu videli smo u 27. minutu i nikome nije jasno kako gostujući tim nije izjednačio.

Sterling je prvo glavom pogodio prečku, a na odbijenu loptu je natrčao Benardo Silva. On je sa tri metra uspeo takođe da pogodi prečku umesto praznog gola i u neverici je ostavio Gvardiolu.

Nekoliko minuta kasnije u dobroj poziciji je bio i Griliš, ali je njegov udarac sa ivice kaznenog uspeo da odbrani Đanluiđi Donaruma.

Veliku priliku za gol je imao i Ruben Dijaš koji je posle kornera Kevina De Brujnea sjajno šutirao, ali je Donaruma pokazao zašto je jedan od najboljih golmana sveta.

U nastavku je krenuo Siti sa napadima i već u 54. minutu Voker je prograo De Brujnea, koji je iskosa sa desne strane iz odlične pozicije šutirao, ali je Donaruma odbranio i taj zicer.

Usledila je odlična prilika Nejmara, a onda je došao trenutak koji je ceo Pariz čekao.

Mbape je posle sjajne akcije petom prograo Mesija koji je u 74. minutu postigao debitantski gol za erupciju na stadionu.

Do kraja meča nije bilo promene rezultata, pa je prvi veliki derbi sezone pripao četi Maurisija Poketina koja se tako revanširala za bolan poraz u polufinalu Lige šampiona prošle sezone.

Za to vreme u Madridu se odigravala velika drama. Šerif je poveo u prvom poluvremenu kada je Jahabašiev glavom doneo prednost Moldavcima.

Benzema je izjednačio početkom drugog dela iz penala, ali je Šerif šokirao sve na stadionu kada je Sebastijan Til u 90. minutu postigao fenomenalan gol za veliku pobedu.

U ostalim mečevima je Liverpul razbio Porto sa 5:1 na gstovanju, dok je velika drama viđena u Milanu.

Domaći su poveli u 20. minutu preko Leaa, ali su samo devet minuta kasnije ostali sa igračem manje zbog crvenog kartona Kesija. Atletiko je napadao i konačno u 84. minutu Grizman je probio bedem povratničkim prvencem u dresu Atletika.

Usledila je drama u nadoknadi, kada je Atletiko dobio penal koji je Suarez pretvorio u gol za pobedu.

Dortmund je minimalnim rezultatom savladao Sporting golom Malena, dok je Briž iznenadio Lajpcig i pobedio na gostovanju sa 2:1.

PSŽ – Mančester siti 2:0 (1:0)

Strelci: Gej 8, Mesi 74

Stadion: Park Prinčeva Sudija: Karlos Del Sero Grande

PSŽ: Donaruma, Hakimi, Markinjos, Kimpembe, Mendeš, Erera, Gej, Verati, Mesi, Mbape, Nejmar

Mančester siti: Ederson, Kanselo, Laport, Dijas, Voker, De Brujne, Rodri, Silva, Sterling, Griliš, Marez

Grupa A

(Gej 8, Mesi 74)

Lajpcig – Klub Briž 1:2 (1:2)

(Nkunku 7 –  Vanaken 22, Ric 41)

Grupa B

Porto – Liverpul 1:5 (0:2)

(Taremi 74 – Salah 18, 60 Mane 45, Firmino 78, 83 )

Veliki preokret Atletika

Suarez je sa penala doneo potpuni preokret. Milan – Atletiko 1:2.

Kraj u Madridu! Neverovatna pobeda Šerifa

Šerif je u 90. minutu došao do pobede protiv Reala. Senzacija.

91′ Kakva odbrana Donarume

Donaruma je sjajno odbranio slobodan udarac.

90′ Siti izgleda kao da se predao

Čeka se kraj u Parizu, Siti ne deluje kao da ima snage za preokret.

Gooool! Šerif ponovo šokirao Real

Til je postigao gol, Šerif na pragu senzacije.

Kakvo veče! Prvenac postigao i Grizman

Vratio se Grizman u Atletiko Madrid i sad a postiže svoj povratnički prvenac. Milan -Atletiko 1:1.

Goleada Liverpula

Firminoo ponovo. Drugi gol za pet minuta Porto – Liverpul 1:5

Dva gola u Portu za tri minuta

Taremi je smanjio na tri jedan, ali je Firmino ponovo vratio tri gola prednosti. Porto – Liverpul 1:4

74′ Gol! Gol! Gol Konačno strelac Mesi

Eksplozija u Parizu. Kakva akcija PSŽa-. Mbape je petom ostavio loptu Mesiju koji je šalje pod prečku za erupciju na tribinama. Istorijski trenutak.

Ludilo u Madridu, Šerifu poništen gol

Bruno je zatresao mrežu Reala, ali mu je gol poništen zbog ofsaja. Ni posle gledanaj VAR-a nije promenjena odluka.

64′ Kakav promašaj Nejmara

Presekao je pas Brazilac blizu kaznenog prostora Sitija i krenu kao golu. Izašao je sam ispred Edesona malo iskosa sa desne strane, ali je loše šutirao.

Gol Salaha za 3:0

Vraća se Real, Benzema sa penala

Ovboren je bio Vinisijus u kaznenom prostoru, a Benzema je bio precizan sa bele tačke. Real – Šerif 1:1.

Novi gol Liverpula, vodi 3:0 protiv Porta

Salah nastavlja da rešeta. Njegov drugi gol večeras. Liverpulovo veliko veče.

54′ De Brujne u velikoj prilici

Iznenada se ukazala šansa za Siti. De Brujne je dobio loptu iskosa sa desne strane i šutirao, ali je Donaruma bio sjajan na golu.

51′ Mesi je i dalje nevidljiv

Leo Mesi se ne vidi na terenu na večerašnjoj utakmici. Ne briljiraju ni Nejmar i Mbape, ali povremeno se nađu u akciji, dok je Argentinac samo statista.

47′ Velika šansa za Sterlinga

Krenuo je Siti ofanzivno i Sterling se našaio u dobroj prilici, ali nije najbolje zahvatio loptu pa je ostalo 1:0.

Krenula su druga poluvremena

Prvi su se na teren vratili igrači Reala I Šerifa gde gosti imaju šokantno vođstvo.

Goool! Mane dupliao prednost Liverpula

Sjajan nastup Klopovog tima u Portugalu, Mane je postigao gol za 2:0.

Preokret Briža u Lajpcigu

Luda utakmica u Nemačkoj. Ric je doneo preokret Belgijancima, Briž vodi sa 2:1.

39′ Drama u Parizu, brutalan start De Brujne

Ostao je strelac jedinog gola na zemlji nakon što ga je kopačkom zgazio De Brujne. Igrači PSŽ-a traže crveni.

Borusiji poniten, pa prizna gol

Probila je ekipa iz Dortmunda odbranu Sportinga i preko Malena povela sa 1:0, nakon gledanja VAR-a.

Sjajna akcija Šerifa za vođstvo

Crveni za Milan

Drugi žuti za Frenka Kesija, Milan ostao sa igračem manje

Gol Idrise Geja protiv Sitija

Šta je promašio Siti, ovo je neralno

Silva sa tri metra umesto u prazan gol pogađa prečku. Pre njega je prečku pogodio i Sterling.Gvardiola se uhvatio za glavu.

Ludilo u Madridu, vodi Šerif

Jahšibaev je šokirao navijače Reala. Bajka Šerifa se nastavlja

Vraća se Briž

Vanaken postiže gol u 24. minutu koji pregledao VAR i na kraju potvrdio.

Vodi i Milan, Atletiko nokautiran

Solo akcija Rafaela Leaa koji je uspeo da savlada Jana Oblaka i dovede Milan u prednost.

Gol u Portu, Salah doneo prednost Liverpulu

Mohamed Salah je nastavio sa sjajnom formom. Doveo je Liverpul u vošstvo u Portugaliji.

Kakav tandem Erera i Gej

17′ Siti napada, ali jalovo

Povukao se PSŽ i čeka grešku Sitija koji za sada jalovo napada.

7′ Gooool! Vodi PSŽ, poveo i Lajpcig

Odličan napad domaćih, lopta je stigla do Mbapea koji se spetljao, ali je na nju naleteo Idrisa Gej i zakucao je pod prečku. Poveo je i Lajpcig protiv Briža golom Nkunkua.

4′ Presing Sitija

Pokušavaju gosti da iznude grešku PSŽ-a

1′ Počeli su susreti