Fudbaleri Juventusa poraženi su od Pari Sen Žermena 2:1 u prvom meču grupe H u Ligi šampiona.

Torinski crno-beli su odmah na startu prizemljeni u sukobu dva ozbiljna napadačka tima.

Dušan Vlahović i Filip Kostić su se našli u startnoj postavi tima Masimilijana Alegrija, ali odbrana crno-belih nije imala leka za napadački trio PSŽ-a.

„Sveci“ su igrali brzo, jednostavno i poletno, što je uz kreaciju Nejmara i surovu preciznost Kilijana Mbapea bilo pogubno.

PSŽ je poveo već u petom minutu, kada je Nejmar preko odbrane podigao loptu preko odbrane i uposlio Mbapea za lep volej i 1:0.

Đanluiđi Donaruma je u 19. minutu skinuo zicer Arkadijušu Miliku, koji je glavom promašio veoma veliku šansu.

Samo tri minuta kasnije stigla je kazna. Umetnost kao iz „Luvra“ bila je akcija u kojoj je Marko Verati poslao loptu Ašrafu Hakimiju, a ovaj odigrao dupli pas sa Mbapeom i ostavio ga u idealnoj šansi za šut i 2:0.

Juventus je uglavnom bio bezopasan, mimo šanse Milika i pokušaja Vlahovića petom nije pokazao mnogo šta u prvom poluvremenu, dok je PSŽ mogao da odigra čekalicu i eventualno kazni još neki propust.

Nejmar se pre kraja poluvremena provukao bez žutog kartona kada je pao u kaznenom prostoru Juvea, nakon što je video da mu lopta beži u ruke Matije Perina.

Drugo poluvreme počelo je sa dva šuta u okvir gola, prvo je Kostić pucao sa dvadesetak metara i Donaruma mu je odbranio.

Ubrzo je PSŽ u kontri imao šansu preko Nejmara kome je u boljoj poziciji odbranio Perin.

A onda se potez Masimilijana Alegrija ispostavio dobitnom, jer je uveo Vestona Mekenija.

Filip Kostić je posle prekida pronašao prostor, centrirao je i Mekeni je glavom iz peterca u 53. minutu smanjio rezultat na 2:1.

Juve je nakon toga zaigrao agresivnije, ali je tek desetak minuta bilo potrebno PSŽ-u da opet uspostavi kontrolu dešavanja na terenu.

Mbape je promašio veoma dobru šansu levicom, a Mesi je gađao neprecizno na pragu 70. minuta.

Vlahović je do 80. minuta bio u solidnoj prilici, Nejmar je pucao sa distance u 81. minutu.

Nejmar je u samoj završnici imao još jednu šansu kada je fantastično reagovao Perin i sprečio ubedljiviji poraz svog tima, te je do kraja ostalo 2:1.

PSŽ – Juventus 2:1 (2:0)