Fudbaleri Čelsija ostvarili su treću pobedu u prvenstvu pošto su na gostovanju Barnliju u susretu 7. kola Premijer lige slavili sa 3:0 (1:0).

Tako su izabranici menadžera Frenka Lamparda posle dva remija uspeli da dođu do sva tri boda, dok Barnli ni posle šest odigranih mečeva još ne zna za slast pobede.

Ekipi sa „Turf Mora“ ovo je bio peti poraz, ali imaju i meč manje, pošto još nisu odigrali odloženu utakmicu prvog kola sa Mančester junajtedom.

Čelsi je poveo u 26. minutu, bio je to ujedno prvenac letošnjeg pojačanja, Hakima Zijeha.

Bivši napadač Ajaksa je na asistenciju Abrahama precizno šutirao sa linije kaznenog prostora i pogodio donji levi ugao.

U nastavku, posle kornera u 63. minutu koji je izveo Mejson Maunt, Kurt Zuma je sve nadskočio i poslao loptu iza leđa golmana Nika Poupa za 0:2.

Sav posao oko trijumfa „plavci“ su završili u 70. minutu – na asistenciju Zijeha, Timo Verner je sjajno utrčao i rutinski savladao golmana domaćina.

U narednom kolu Barnli 6. novembragostuje Brajtonu, dok Čelsi dan kasnije dočekje ekipu Šefild junajteda.