Srpski fudbaler Aleksandar Prijović postigao je het-trik u pobedi svog Al-Itihada nad Al-Kadisjom u okviru 21. kola prvenstva Saudijske Arabije.

Prijovićev Al-Itihad je pobedio sa 4:1, a potencijalni srpski reprezentativac ima šest golova u dosadašnjem toku sezone.

Brazilac Romarinjo je uspešniji sa 11 pogodaka, ali je okršaj sa Al-Kadisjom bio dobar pokazatelj da ima šta da pokaže.

Al-Kadisja je povela u 31. minutu golom Andrije na asistenciju Al Jamija. Prijović je prvi od tri pogotka postigao u 43. minutu.

Pogodio je na asistenciju Al Bišija, da bi u 54. minutu promašio penal za 2:1. Romarinjo je u 65. minutu asistirao Al Sahafiju koji je bio precizan posle kornera.

Prijović je drugi gol dao u 69. minutu na asistenciju Abdulrahmana Al Oboda, a kod trećeg u 82. minutu dobro se snašao pred golom rivala i ugurao nekako loptu u mrežu.

Do kraja meča Al-Itihadu je poništen još jedan pogodak zbog ofsajda Romarinja, ali je Prijovićev tim sada na trećem mestu tabele sa 35 bodova.

Ispred su Al-Hilal sa 39 i Al Šabab sa 41 bodom, dok je Al Kadisja na devetom mestu sa 29 osvojenih bodova.