Au, koliko golova za jendo veče

Fudbaleri Barselone izvukli su remi protiv Intera u poslednjim minutima utakmice, te su na svom stadionu odigrali 3:3 i ostali u trci za plasman u nokaut fazu.

Barselona i Inter su priredili pravi spektakl u Kataloniji, a u prvom poluvremenu dominirao je domaći tim.

Usman Dembele je pogodio mrežu Intera u 40. minutu na asistenciju Serhija Roberta, pa je Barselona potišla na pauzu sa prednošću od 1:0.

Početak drugog dela u potpunosti je pripao ekipi Intera, koja je najpre preko Nikola Barele izjednačila na 1:1.

Potpuni preokret doneo je Lautaro Martineu u 63. minutu, ali je Robert Levandovski u finišu pokazao zašto je jedan od najboljih napadača u istoriji fudbala.

Najpre je u 82. minutu doneo izjednačenje svom timu, ali je Robin Gosens nedugo zatim ponovo doveo Inter u prednost. Poraz za Barselonu značio bi i opraštanje od nokaut faze, ali je Levandosvki izrastao u junaka.

Na asistenciju Erika Garsije je pogodio mrežu rivala, koji je propustio neverovatne dve šanse u završnici da dođe do pobede.

Rezervista Kristjan Aslani je imao situaciju jedan na jedan sa Ter Štegenom, ali je nemački golman odbranio zicer i sačuvao svoju ekipu.

Priliku je ubrzo imao i Robin Gosens, ali je Ter Štegen ponovo bio tamo gde treba i upisao još jednu odbranu vrednu jednog boda za Barselonu.

Katalonci su i dalje u teškoj poziciji pošto imaju četiri boda, dok je Inter sa tri više na drugom mestu u grupi. Prvoplasirani je trenutno Bajern sa 12 poena i on je obezbedio plasman dalje i to verovatno sa prvog mesta. Poslednja je trenutno Viktorija Plzen koja nema nijedan bod.

GRUPA C:

Barselona – Inter 3:3 (1:0)

(Dembele 40, Levanodvski 82, 92 – Barela 50, Martinez 63, Gosens 89)

Viktorija Plzenj – Bajern Minhen 2:4 (0:4)

(Vlkanova 62, Kliment 75 – Mane 10, Miler 14, Gorecka 25, 35)

GRUPA A

Rendžers – Liverpul 1:7

(Arfild 17 – Firmino 24, 55, Nunjez 66, Salah 76, 80, 81, Eliot 87)

Napoli – Ajaks 4:2 (2:0)

(Lozano 4, Raspadori 16, Kvaratšelija 62, Osimen 89 – Klasen 49, Bergvajn 83)

GRUPA B

Bajer Leverkuzen – Porto 0:3

(Galeno 6, Taremi 53, 64)

Atletiko Madrid – Klub Briž 0:0

GRUPA D

Sporting Lisabon – Olimpik Marsej 0:2 (0:2)

(Genduzi 20, Sančez 30)

Totenhem – Ajntraht Frankfurt 3:2

(Son 19, 36, Kejn 28 – Kamada 14, Alidu 87)

Barselona - Inter 3:3, Bajer - Porto 0:3, Viktorija - Bajern 2:4, Sporting - Marselj 0:2, Rendžers - Liverpul 1:7, Totenhem - Ajntraht 3:2