Spektakularan meč smo gledali u Premijer ligi između Mančester sitija i Lestera koji je domaći tim dobio rezulatom 6:3 u okviru 19. kola.

Popularni „boksing dej“ je doneo pravu poslasticu za sve ljubitelje fudbala.

Niko nije mogao da sluti posle 45 minuta utakmice, da ćemo prisustvovati fudbalskoj drami.

Siti je na poluvremenu vodio sa 4:0 i delovalo je da je samo pitanje koliki debakl će doživeti Lester.

Domaći su poveli preko De Brujnea u 5. minutu meča, da bi Marez već u 14. udvostručio prednost. Gundoggan je u 21. minutu postigao treći gol, a već četiri minuta kasnije je bilo velikih 4:0 kada je Sterling bio strelac.

U nastavku meča smo videli poptunu ludnicu.

Gosti su za samo 11 minuta postigli tri gola i uneli neočekivanu dramu.

Medison je savladao Edersona u 55. minutu, a četiri minuta kasnije je pogodio i Medison. Kada je Ihenačo u 66. minutu postigao treći gol, svi na stadionu su ostali u šoku.

Utakmice Premijer lige možete pratiti na kanalu Sport Klub uz SBB ili ukoliko niste korisnik SBB interneta putem EON aplikacije uz EON pakete koji su dostupni preko bilo kog interneta u Srbiji za 799 dinara mesečno, bez ugovorne obaveze .

Ipak, Laport je tri minut akasnije golom posle kornera odlepio svoj tim i doneo mirniju završnicu. Mogle su popularne „lisice“ do nove drame, ali nisu iskoristili dve velike šanse, pa je Siti zabeležio novu pobedu.

Premijer liga, 19. kolo

Mančester siti – Lester 6:3 (4:0)

(De Brujne 5, Marez 14. penal, Gundogan 21, Sterling 25. penal, 87, Laport 69 – Medison 55, Lukman 59, Ihenačo 65)

Norič – Arsenal 0:5 (0:2)

(Saka 6, 67, Tirni 44, Lakazet 84. penal, Smit-Rou 90+1)

Totenhem – Kristal palas 3:0 (2:0)

(Kejn 32, Lukas Moura 35, Son 74 – ck. Zaha 37)

Vest Hem – Sautempton 2:3 (0:1)