Fudbaleri Arsenala pobedili su Norič u gostima sa ubedljivih 5:0 u okviru 19. kola Premijer lige.

Strelci su bili Bukajo Saka u šestom i 67. minutu, Kiran Tirni u 44, Aleksander Lakazet u 84. minutu i Smit Rou u 90. minutu.

Arsenal je četvrti na tabeli sa 35 bodova, dok je Norič poslednji sa samo deset osvojenih bodova.

Sigurnu pobedu upisao je i Totenhem koji je na svom terenu savladao Krisal Palas sa 3:0.

Domaći tim je golovima Harija Kejna u 32. i Lukasa Moure u 35. minutu imao prednost od 2:0 posle prvog poluvremena, a konačan rezultat postavio je Son Hjun Min u 74. minutu.

Kristal Palasu je posao bio dodatno otežan nakon što je Vilfred Zaha u 37. minutu dobio crveni karton.

Totenhem je trenutno peti tim lige sa 29 bodova, dok je Kristal Palas na 12. poziciji sa devet bodova manje.

Utakmice Premijer lige možete pratiti na kanalu Sport Klub uz SBB ili ukoliko niste korisnik SBB interneta putem EON aplikacije uz EON pakete koji su dostupni preko bilo kog interneta u Srbiji za 799 dinara mesečno, bez ugovorne obaveze .

Fudbaleri Sautemptona pobedili su u gostima Vest Hem sa 3:2.

Mohamed Elionusi je u osmom minutu doveo Sautempton u vodjstvo i tim rezultatom se otišlo na odmor.

Posle četiri minuta igre u nastavku Majkl Antonio je poravnao rezultat, novu prednost gostujućem timu doneo je Džejms Vord-Praus sa penala u 61. minutu, a novo izjednačenje Vest Hemu Said Benrahma četiri minuta kasnije.

Konačan rezultat postavio je Jan Bednarek u 70. minutu.

Sautempton je upisao četvrtu pobedu u šampionatu i trenutno je 14. na tabeli sa 20 bodova, dok je Vest Hem pao na šestu poziciju i ima 28 bodova.

Premijer liga, 19. kolo

Mančester siti – Lester 6:3 (4:0)

(De Brujne 5, Marez 14. penal, Gundogan 21, Sterling 25. penal, 87, Laport 69 – Medison 55, Lukman 59, Ihenačo 65)

Norič – Arsenal 0:5 (0:2)

(Saka 6, 67, Tirni 44, Lakazet 84. penal, Smit-Rou 90+1)

Totenhem – Kristal palas 3:0 (2:0)

(Kejn 32, Lukas Moura 35, Son 74 – ck. Zaha 37)

Vest Hem – Sautempton 2:3 (0:1)