Fudbaleri Poljske su u poslednjim minutima utakmice postigli gol, koji je bio vredan remija (1:1) protiv Engleske, koja je do sada imala svih pet pobeda u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo.

Većim delom utakmice vladala je ravnopravna borba, iako su Englezi bili za nijansu opasniji i konkretniji. Nagrada je stigla u vidu gola Harija Kejna u 72. minutu.

Činilo se da će taj gol biti dovoljan za nova tri boda, ali Poljaci to nisu dozvolili. U nadoknadi utakmice pogodio je Zimanski na asistenciju Roberta Levandovskog, čime je postavljen i konačan rezultat.

Drugi meč u ovoj grupi odigrali su Albanija i San Marino. Albanci su slavili sa 5:0 i sada imaju 12 bodova, jedan više od Poljaka koji su treći i četiri manje od Engleza, koji su i dalje prvi sa gol razlikom 18:2.

Evropski šampion Italija je veoma ubedljivo na domaćem terenu savladala Litvaniju sa 5:0. U prvih 30 minuta utakmice, Italijani su postigli čak četiri gola, što im je pošlo za rukom prvi put u reprezentativnoj istoriji.

Dvostruki strelac bio je Mojze Kin, dok su po gol postigli Raspadori i Di Lorenzo, a jedan autogol postigao je i Utkus.

Ostali favoriti su bili sigurni. Španija je savladala tzv. Kosovo sa 2:0, Nemačka je bila bolja od Islanda sa ubedljvih 4:0, dok je Belgija minimalnim rezultatom pobedila Belorusiju u gostima.