Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su Barnli sa 1:0 u odloženom meču prvog kola engleske Premijer lige.

„Crveni đavoli“ nisu dugo mogli da probiju odbranu domaćina na stadionu Turf Mur, pa su jedini pogodak postigli u drugom poluvremenu.

Tada je Markus Rašford pronašao Pola Pogbu, a Francuz je lepim volejem sa 15 metara pogodio po sredini, ali neodbranjivo za golmana Barnlija – Nika Poupa.

Čitava akcija je i krenula od Pogbinog skoka na sredini terena, kada je Bruno Fernandeš preuzeo loptu, prosledio je po zemlji desno za Rašforda, a onda ostao u sredini.

Portugalac je tražio povratnu od Markusa, ofanzivac Junajteda je imao drugačiju ideju i poslao centaršut Pogbi za jedini gol.

Junajted je pobedom došao do čela tabele jer ima tri boda više od Liverpula posle 17 odigranih mečeva.

Everton je pobedio Vulverhempton u svom redovnom meču 18. kola sa 2:1. Aleks Ivobi i Moiz Kin su bili strelci za „karamele“ u šestom i 77. minutu, dok je jedini pogodak za Vulvse dao Ruben Neveš u 14. minutu.

Liverpulski plavi sada imaju 32 boda, četiri manje od vodećeg Junajteda i nalaze se na četvrtom mestu Premijer lige.