Foto Tanjug/AP Photo/Alvaro Barrientos

Luka Jović oduševio je mnoge bivše i sadašnje saigrače partijom protiv Sosijedada, kom je dao gol uz asistenciju.

Fudbaleri Real Madrida savladali su Real Sosijedada rezultatom 2:0 u meču 16. kola španske Primere, a apsolutni heroj trijumfa bio je Luka Jović.

Iako tokom prvih 45 minuta nije bilo golova, u drugom poluvremenu Jović je „preuzeo primat“ i pokazao da ipak poseduje dovoljno kvaliteta za napad „kraljevskog kluba“.

Prvo je u 47. minutu na veoma lep način asistirao Vinisijusu za 1:0, potom je u izglednoj situaciji veoma loše reagovao i očajno zahvatio loptu, iako je pre toga uspeo sjajno da se izbori za poziciju za šut, ali je u 57. i ta „barijera“ srušena.

Centaršut Tonija Krosa posle kornera i odlično produženu loptu ka drugoj stativi Jović je odlično ispratio i veoma lepim udarcem glavom duplirao vođstvo svog tima.

Na tome su mu čestitali mnogi na društvenim mrežama – Luka Modrić, Želson Fernandeš, David Alaba, Stefan Mitrović, Filip Kostić i mnogi drugi.

Usput, bilo je i klinča sa kritičarima, sa kojima se prepirala Lukina devojka Sofija.