Fudbaleri Jang bojsa savladali su na gostovanju Cirih 5:0 i tako nastavili trku sa Sent Galenom za šampionski trofej.

Klub iz Berna poveo je u 33. minutu golom Miralema Sulejmanija posle kontre i asistencije Nsamea. Kamerunski napadač devet minuta kasnije se i sam upisao u strelce, a koban po odbranu Ciriha bio je i u 48. minutu kad mu se srpski internacionalac revanširao za asistenciju.

Nsame je u 59. minutu sa bele tačke stigao do het-trika, a konačnih 5:0 postavio je Špilman u 73. minutu.

Pobedom nad Cirihom Jang bojs je stigao do 64 boda, dva više od Sent Galena koji ima i utakmicu manje.

Do kraja šampionata Švajcarske ostalo je četiri kola, a prvak će se plasirati u kvalifikacije za Ligu šampiona. Ukoliko šampion bude Sent Galen Crvena zvezda će biti nosilac u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona, dok to neće biti slučaj ukoliko Jang bojs osvoji trofej.