Fudbaleri Redinga osvojili su samo bod protiv Barnslija, direktnog konkurenta za mesto u plej-ofu Čempionšipa, nakon neverovatnog promašaja Lukasa Žoaa (1:1).

Ključni detalj susreta desio se u 74. minutu kada je Lukas Žoao propustio da donese trijumf timu koji sa klupe predvodi srpski trener Veljko Paunović.

Bek Barnslija je vratio loptu ka golmanu, a jedan igrač Redinga je ostao na tom delu terena, uspeo je da preseče dodavanje i doturi do napadača koji je promašio čitav gol.

Nalazio se u odličnoj situaciji, imao gotovo nebranjenu mrežu, ali je loše zahvatio loptu. Ona je prošla ispod golmana, ali i završila u gol autu.

Reding je vodio od 34. minuta kada je Ežario pogodio za 1:0, dok je Movat kasnije izjednačio sa penala.

Reding je tako ostao na šestom mestu, sa dva boda manje od Barnslija.

Paunović je nakon susreta poručio da je njegov tim trebalo da slavi.

„Nije bilo ni blizu – bili smo bolji tim i zaslužili smo pobedu. Imali smo više šansi, a igrači Barnslija su igrali kako smo i predvideli. Nismo videli ništa novo u njihovoj igri. Bili smo mnogo bolji tim, stvarali smo šanse. Ne očekuješ da ih imaš mnogo u ovakvim mečevima, ali moraš da budeš spreman da ih realizuješ“, rekao je srpski strateg.