Fudbaleri Partizana ubediljivo su savladali Vojvodinu u derbiju 13. kola Superlige Srbije rezultatom 4:1.

Od samog starta utakmice crno-beli su imali kontrolu i Rikardo je imao veliku šansu već u 2. minutu. Centrirao je Natho sa leve strane, Rikardo je šutirao glavom, ali je lopta prošla blizu pored stative.

Nastavio se veliki pritisak Partizana, ponovo je Natho centrirao, a lopta je završila u korneru. Nakon velike greške golmana Vojvodine, Lazara Carevića u 16. minutu, Natho je primio loptu na ivici kaznenog prostora i poslao je u praznu mrežu.

Nastavila se loša igra Vojvodine i već u 23. minutu dosuđen je penal za Partizan, nakon što je Rikardo oboren u šesnestercu. Natho je bio siguran i crno-beli su stigli do velike prednosti.

Potpuni raspad Vojvodine desio se u 27. minutu, kada je Igor Jeličić zgazio Filipovića i zbog toga je dobio drugi žuti karton, dok je prvi zaradio samo četiri minuta ranije.

Do kraja prvog poluvremena Partizan je postigao još dva gola, ali su oba poništena zbog ofsajda. Prvo je Rikardo bio precizan iz nedozvoljene pozicije u 33. minutu, dok je Marković u 43. bio precizan nakon uigrane akcije iz slobodnog udarca. Ipak, nakon intervencije VAR-a, gol je poništen.

Još ofanzivniji Partizan smo videli u drugom poluvremenu. Nije se dalu Rikardu, napadač crno-belih je imao šansu u 50. minutu, ali je njegov udarac završio kraj desne stative.

Dominaciju crno-belih je potvrdio Filipović u 60. minutu, svojim prvim golom u ovoj sezoni.

Andrija Pavlović je konačno debitovao za Partizan i odmah je ušao u priliku u 79. minutu, kada su se on i Baždar izborili za loptu u petercu Vojvodine. Šutirao je rezervista crno-belih, ali je Carević odbranio.

Vojvodina je uspela da ublaži poraz u 83. minutu, nakon sjajnog slobodnog udarca Nikolića. Ipak, prednost od tri gola je odmah u 84. minutu vratio Baždar, koji je mirno rešio jedan na jedan situaciju sa Carevićem.

Partizan se nakon pobede nalazi na 4. mestu sa 24 boda, ali i dve utakmice manje, dok je Vojvodina sedma sa 22 boda.