Fudbaleri Partizana savladali su Rad 3:0 u 7. kolu Superlige Srbije.

Crno-beli su inicijativu krunisali u 31. minutu. Stevanović je poslao centaršut sa levog boka, Marković glavom prosledio loptu pred gol Rada, a Stojisavljević nespretnom reakcijom savladao svog golmana.

Posao vicešampionu olakšao je Đorić u 47. minutu neopreznim faulom za crveni karton, a igrača više materijalizovao je Stevanović posle samo tri minuta sjajnom bravurom za 2:0.

Tačku na pobedu Partizana stavio je Sadik iz jedanaesterca koji je iznudio Asano te su crno-beli u prvoj utakmici po povratku Aleksandra Stanojevića na klupu upisali novu pobedu, desetu uzastopnu u međusobnim duelima sa „građevinarima“.

Partizan – Rad 3:0 (1:0)

Stadion: Stadion Partizana

Sudija: Petar Piper.

Strelci: Stojisavljević (autogol) u 31, Stevanović u 50. i Sadik (iz jedanaesterca) u 81. minutu.

Partizan: Popović, Miljković (od 83. Lutovac), Ostojić, Vitas, Urošević, Stevanović (od 69. Stojković), Zdjelar, Natho (od 69. Šćekić), Asano (od 83. Čolić), Marković (od 60. Matić), Sadik.

Rad: Marković, Milutinović, Đorić, Trninić (od 19. Đurić), Lazarević, Busnić, Novaković, Živković (od 73. Gazivoda), Stojsavljević, Jovanović, Trifunović (od 45. Zogović).

90′ KRAJ UTAKMICE! Partizan – Rad 3:0

83′ Poslednje izmena Partizana

Čolić je zamenio Asana, a Lutovac  Miljkovića.

81′ GOL! Sadik – 3:0!

Sadik je izveo jedanaesterac i rutinski savladao golmana Rada.

80′ Penal za Partizan

Busnić je oborio Asana za najstrožu kaznu.

73′ Menjaju i gosti

Savo Gazivoda je na terenu umesto Dušana Živkovića.

69′ Dvostruka izmena crno-belih

Stevanović je ustupio mesto Denisu Stojkoviću, a Natho Aleksandru Šćekiću.

62′ Ponovo Marković u centru pažnje

Golman Rada večeras je sprečio katastrofu nebeskoplavih. Asano se našao u novoj veoma izglednoj prilici, a Dušan Marković je demonstrirao sjajne reflekse.

60′ Izmena crno-belih

Lazar Marković je ustupio mesto Matiću.

59′ Još jedna diskutabilna odluka

Lazar Marković je krenuo u kontru, ali je napad prekinut u korenu zbog ofsajda. Ostaje dilema da li je ofanzivac crno-belih bio u nedozvoljenoj poziciji.

55′ Novi zicer za Partizan

Natho je izbio sam pred golmana gostiju, gađao je u bliži ugao, ali je Marković još jednom bio odličan.

54′ Dušan Marković sprečava katastrofu

Sadik se našao u novoj šansi, pokušao je sa desnog boka, ali je golman rada sačuvao mrežu.

50′ GOL! Stevanović – 2:0!

Talentovani krilni napadač materijalizovao je igrača više crno-belih i udvostručio vođstvo.

48′ Žuti za Uroševića

47′ Crveni karton za Đorića

Defanzivac Rada faulirao je Sadika koji je bio u kontri i zaradio direktno isključenje.

46′ Počelo je drugo poluvreme

Njeguš je napravio drugu izmenu: Zogović je u igri umesto Trifunovića.

45+1′ Kraj prvog poluvremena

45′ Četvrti korner za Partizan

Sadik je iznudio novi udarac iz ugla, ali ni novi prekid nije doneo drugi gol za vicešampiona Srbije.

42′ Diskutabilna sudijska odluka

Jovanović je krenuo u kontru, ali je pomoćni sudija Pavle Piper signalizirao ofsajd, iako je utisak da igrač Rada nije bio u nedozvoljenoj poziciji.

40′ Dve pretnje posle kornera

Dva vezana udarca iz ugla. Posle prvog je Živković izbio loptu sa gol linije, a u drugoj je Urošević pogodio prečku. Uprkos ofanzivi crno-belih, nema promene rezultata.

38′ Slalom Sadika

Nanizao je nekoliko defanzivaca gostiju napadač crno-belih, ali je njegov udarac na kraju izblokiran.

35′ Marković preti

Lazar Marković se izborio za prostor i uputio udarac sa 20 metara, ali je na visini zadatka bio golman Rada Dušan Marković.

31′ GOL! Autogol Stojisavljevića – 1:0!

Stevanović je centrirao, Marković odigrao glavom na prvoj stativi, a Stojisavljević savladao svog golmana.

22′ Odgovara Jovanović

Miljković je pogrešio i pružio šansu Jovanoviću koji je oprobao udarac sa distance. Ipak, gađao je pravo u Popovića koji je rutinski otklonio opasnost.

21′ Asano pored gola

Urošević je uputio centaršut sa levog boka, a Asano glavom sa druge stative gađao pored stative.

19′ Prinudna izmena gostiju

Trninić zbog povrede nije u stanju da nastavi utakmicu, pa je na terenu Milan Đurić

17′ Korner za Partizan

Asano je izborio prvi udarac iz ugla, a posle prekida pokušao je Sadik koji je gađao pored gola.

13′ Žuti karton za Trninića

Iskusni fudbaler Rada šutnuo je loptu nakon prekida igre pa je prvi javno opomenuti akter.

6′ Stevanović u živi zid

Slobodan udarac na 20 metara od gola gostiju izveo je mladi ofanzivac, ali je pogodio živi zid.

1′ UTAKMICA JE POČELA

19.48 Voždovac ubedljiv

Ranije danas odigrana su četiri superligaška susreta Voždovac je savladao Metalac (4:0), Inđija je bila bolja od Radnika (2:0), Spartak i Novi Pazar su osvojili po bod (1:1), dok je Radnički na gostovanju pobedio TSC (3:1).

19.36 Partizanovi navijači protestovali ispred FSS

Nešto više od sat vremena pred susret Partizana i Rada grupa navijača crno-belih okupila se ispred prostorija Fudbalskog saveza Srbije na Terazijama.

19.27 Stanojević: Teže nego u prvom mandatu

Stanojević je uoči utakmice sa Radom uporedio vremena kada je prethodni put sedeo na klupi tima iz Humske sa trenutnim stanjem stvari na tabeli.

„Nikad nije lako i ne volim da poredim vremena, ali mislim da je sada teže iz razloga što je Zvezda već neki period dominantnija u prvenstvu. Sada je zahtevnija situacija“, iskreno je poručio Stanojević.

19.20 Sastavi

Stanojević je odlučio da na prenijeri izvede ofanzivnu postavu i od prvog momenta napadne goste. Napad crno-belih će predvoditi Sadik i Marković.

Partizan (4-4-2): Popović – Miljković, Ostojić, Vitas, Urošević – Stevanović, Zdjelar, Natho, Asano – Marković, Sadik.

Rad (4-5-1): Marković – Milutinović, Đorić, Trninić, Lazarević – Busnić, Novaković, Živković, Stojsavljević, Jovanović – Trifunović