Fudbaleri Partizana odigrali su nerešeno sa Murom 2:2 u prvom pripremnom meču pred start nove sezone.

Crno-beli su na pripremama u Sloveniji odigrali meč sa dve različite postave, ali i dva drugačija poluvremena.

Prvo, u kom su igrači Mure bili bolji, agresivniji i ubedljiviji i drugo u kom se među izabranicima Aleksandra Stanojevića izdvojio mladi Nemanja Jović.

On je postigao oba gola za Partizan, od kojih je onaj prvi bio veoma efektan. Mura je prva povela, već u trećem minutu.

Tada je Luka Bobičanec šutirao sa distance i maestralno pogodio mrežu gola koju je branio Popović. Tu prednost je slovenački klub duplirao u 38. minutu.

Tada je Tomi Horvat bio precizan posle udarca van šesnaesterca. Partizan se u tim trenucima oslobodio pritiska s početka meča, ali u napadu nije mogao da uradi ništa.

Grešilo se u dodavanjima, sporo trčanje, izgubljene lopte, baš ništa nije išlo na ruku srpskog kluba. Tako je ostalo sve do poluvremena, da bi u drugom slika bila drugačija.

Na terenu su se u ovom delu igre našli Natho, Zdjelar, Jović, Urošević i Ostojić između ostalih, a boljitak je bio uočljiv.

Marko Živković je namestio gol Joviću u 60. minutu kada je centrirao sa desne strane, a Jović u padu pogodio iz voleja.

Urošević je imao veliku šansu da izjednači već do 70. minuta, ali je lansirao loptu veoma neprecizno sa leve strane.

Partizanu je izjednačenje ipak došlo, samo malo kasnije, u 85. minutu. Natho je presekao napad blizu sredine terena, povukao je loptu i krenuo kroz sredinu.

Tu i desno mu je prolaz bio zatvoren, ali se levo otvorio Jović koji je poslao loptu ispod golmana Mure za konačnih 2:2.