Fudbaleri Partizana savladali su Mladosti iz Lučana u 11. kolu Superlige Srbije, rezultatom 6:0.

Partizan je od samog starta počeo da napada, pretio je od prvog minuta i moglo se naslutiti da će ubedljivo pobediti.

Prvi šut na utakmici imao je Urošević u 6. minutu meča, ali je njegov udarac lako odbranio Samčović.

Prva velika šansa pripala je Rikardu u 10. minutu, kada se sjajno okrenuo nakon dodavanja Uroševića, ali taj šut prozujao pored leve stative.

Velika inicijativa crno-belih je trajala do 20. minuta, do kog su fudbaleri Partizana uputili još nekoliko bezopasnih udaraca ka golu Mladosti.

Gosti iz Lučana su prvi put pripretili u 24. minutu, nakon slobodnog udarca, ali je Ješić prebacio okvir gola.

Ritam je nakon tog intenzivnog starta crno-belih, opao na kraju prvog poluvremena, ali je sve okrenuo penal.

Nakon kornera Partizana dosuđen je jedanaesterac za crno-bele zbog igranja ruke, a njega je sigurno iskoristio Rikardo u 40. minutu.

Sudija Radaković je produžio utakmicu jedan minut, a to su iskoristili fudbaleri iz Humske.

Ponovo je pogodio Rikardo, sada glavom nakon odbitka, posle udarca Terzića i Partizan je otišao na poluvreme sa dva gola prednosti.

Drugo poluvreme je proteklo gotovo isto kao i prvo. Partizan je odmah pokušao da poveća prednost preko Terzića koji je pogodio stativu u 53. minutu.

U 55. minutu je Rikardo propustio priliku za treći gol Partizana, ali je to nakon kornera u 59. uspeo da uradi Vujačić.

Odmah nakon toga je Rikardo postigao svoj treći gol u 64. minutu, nakon sjajne akcije i dodavanja Dijabatea.

Imao je šansu i najbolji strelac Partizana za četvrti gol, ali je golman Mladosti sjajno reagovao nakon šuta Rikarda.

Mladi talenat crno-belih Samed Baždar ušao je u igru u 74. minutu, a već je u 78. uspeo da pošalje loptu u mrežu.

Konačan rezultat je postigao Lutovac u 81. minutu, kada je mirno lobovao Samčovića.

Nakon tog gola, uprkos sjajne igre Partizana, sa tribina se čulo „uprava napolje“.

Partizan je sada na šestoj poziciji sa 18 bodova, i dve utakmice manje, dok je Mladost na 13. mestu sa devet osvojenih bodova.

Partizan – Mladost Lučani 6:0

(Rikardo 40, 45+1, 64, Vujačić 59, Baždar 78, Lutovac 81)

Stadion: Stadion Partizana, Beograd; Glavni sudija: Nikola Radaković

Partizan: Popović – Filipović (od 42. Živković), Marković, Vujačić (od 74. Ilić), Urošević – Fejsa, Andrade, Belić – Dijabate (od 65. Jović), Terzić (od 65. Lutovac), Rikardo (od 74. Baždar); Trener: Gordan Petrić

Mladost Lučani: Samčović – Ćirković, Vesnić (od 74. Žunić), Dunđerski, Udovičić (od 65. Pribaković)– Babić, Jojić, Gordić (od 65. Veličković), Mirić (od 65. Baha), Ješić – Bojović; Trener: Dragiša Žunić

Partizan - Mladost Lučani 6:0