Zurab Datunašvili

Kapa dole, majstore.

Srpski sportista Zurab Datunašvili osvojio je zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu u rvanju.ž

On je u disciplini grčko-rimskim stilom do 87 kilograma osvojio najsjajnije odličje u Beogradu.

Datunašvili je pobedio Turpana Bisultanova, predstavnika Danske sa 6:2 u finalnom meču.

Istog dana je zlato Srbiji doneo i Ali Arsalan koji je u kategoriji do 72 kilograma pobedio Ulvija Ganizadea iz Azerbejdžana 7:4 i obezbedio još jedno zlato.

Kada je reč o Datunašviliju, Zurab je i lani osvojio svetsko zlato, kada je u finalu, u kategoriji do 87 kilograma, savladao beloruskog takmičara Kirila Maskeviča sa ubedljivih 9:1.

Isti takmičar je prošle godine predstavljao Srbiju i na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Datunašvili je u borbi za bronzu tada pobedio Ivana Hukleka iz Hrvatske sa 6:1, što je bila šesta medalja za našu olimpijsku delegaciju.

BONUS VIDEO: Zurab Datunašvili o medaljama za Srbiju i šta voli u Beogradu