Fudbaleri Partizana savladali su Čukarički 4:1 u okviru 29. kola Superlige.

Crno-beli su rutinski i veoma dominantno stigli do nove pobede nad gradskim rivalom.

Mrežu „brđana“ načeo je Matić u 17. minutu, a usledili su golovi Natha, Vitasa i Sume za pobedu izabranika Sava Miloševića koju je počasnim golom ublažio Tedić.

Trijumfom Partizana nastavljena je serija dobrih rezultata protiv Čukaričkog u Humskoj s obzirom na to da tim sa Banovog brda na teškom gostovanju nije slavio od 2016. godine.

Partizan – Čukarički 4:1 (3:0)

Stadion: Stadion Partizana.

Sudija: Miloš Milanović.

Strelac: Matić u 17, Natho u 39, Vitas u 45. i Suma u 54. za Partizan, a Tedić u 57. minutu za Čukarički.

Partizan: Stevanović – Miletić, Ostojić, Vitas, Urošević – Zdjelar, Šćekić – F. Stevanović, Natho, Asano – Matić.

Čukarički: Petrović – Ćirković, Stevanović, Šapić, Veličković – Kovač, Vidosavljević, Mićin, Ndijae, Birmančević – Tedić.

90′ KRAJ UTAKMICE!

86′ – Izvanredan prodor Lazara Pavlovića, ali potom šut pravo u Petrovića.

80′ – Poslednja izmena Partizana: Zdjelar je izašao iz igre, a poslednjih deset minuta susreta igraće Lazar Pavlović.

78′ – Ergelaš je u igri umesto Birmančevića.

76′ – Odlična akcija Sume i Štulića završena je udarcem pored gola, ali je bila povod za aplauz publike.

72′ – Izmena gostiju: Mićin je napustio igru, a zamenio ga je Savić.

69′ – Dvostruka izmena Sava Miloševića: Štulić je dobio šansu umesto Matića, a Ostojića je zamenio Smiljanić.

62′ – Suma se prodorom izborio za odličnu poziciju da zapreti gostujućem golmanu, ali je potom napravio dribling više i ostao bez šanse da se ponovo upiše u strelce.

58′ – Nova izmena crno-belih Ivanović je na terenu umesto Asana.

57′ – GOOL! Tedić – 4:1!

Mladi napadač odlično je posle centaršuta Mićina gađao glavom sa 11 metara od gola i smanjio zaostatak.

54′ – GOOL! Suma – 4:0!

Matić je posle izvanrednog prodora uposlio Sumu, a ofanzivac je održao stopostotan učinak Partizana kad su šutevi u okvir gola u pitanju.

46′ – Počelo je drugo poluvreme. Obe ekipe su pretrpela po jednu promenu. Suma je u igri umesto Natha, a umesto Ndijaea je Zorić.

45+1′ – Kraj prvog poluvremena.

45′ – GOOL! Vitas – 3:0!

Partizan nastavlja da pogađa mrežu svaki put kad lopta ide u okvir gola. Strelac je Vitas koji je spretno reagovao posle proigravanja Šćekića.

39′ – GOOL! Natho – 2:0!

Savršeno je Izraelac izveo slobodan udarac sa ivice šesnaesterca i majstorijom udvostručio prednost.

35′ – Stevanović je drugi igrač sa javnom opomenom. Ofanzivac Čukaričkog pao je u šesnaestercu crno-belih što je arbitar okarakterisao kao simuliranje.

34′ – Asano je prekršajem sa leđa zaustavio Stevanovića i za nesportski start opravdano dobio žuti karton.

27′ – Pao je Čukarički posle gola domaćina, ali su i crno-beli spustili ritam pa se borba mahom vodi na sredini terena.

17′ – GOOL! Matić -1:0!

Partizan je poveo iz prve pretnje. Asano je demonstrirao brzinu i posle prodora po levom boku poslao loptu u srce šesnaesterca Čukaričkog gde je siguran bio Matić.

4′ – Dva uzastopna kornera za Čukarički, ali bez ozbiljnije pretnje za Stevanovića.

1′ – Utakmica je počela!

18.40 Sastavi

Savo Milošević odlučio je da odmori junaka susreta sa Crvenom zvezdom Umara Sadika koji nije u protokolu. Izuzev prinudnih promena treneri nisu previše kombinovali, a zanimljiv podatak je da strateg gostiju Aleksandar Veselinović večeras nije na klupi Čukaričkog. Prema nezvaničnim informacijama strateg „brđana“ je izostao zbog prehlade.

18.30 Test na koronavirus kao uvertira

Dan pred susret gradskih rivala četiri fudbalera Čukaričkog osetila su zdravstvene tegobe zbog čega su odlučili da se samoinicijativno testiraju nakon čega je ustanovljeno da nemaju koronavirus i da je bezbedno da se utakmica odigra.

“Četvorica igrača našeg tima požalila su se na temperaturu, pa smo odmah reagovali i poslali ih na testiranje na virus Kovid-19. Odahnuli smo kad su stigli rezultati, sva četvorica momaka su negativna, u pitanju je obična prehlada, pa normalno nstavljamo sa pripremama za meč protiv Partizana”, kazao je sportski direktor Čukaričkog, Nenad Mirosavljević.

18.25 – Milošević: Tri najvažnije utakmice

Savo Milošević, trener fudbalera Partizana, rekao je da su njegovoj ekipi ostale tri najvažnije utakmice, koje bi mogle da odrede ovu i početak sledeće sledeće sezone.

“Svi moramo da budemo svesni da u dobroj meri ove tri utakmice određju sezonu i nastavak sledeće sezone, kako ćemo u nju ući. Trudiću se da ovo razmišljanje usadim igračima i da na taj način shvate utakmicu sa Čikaričkim, a onda i dve koje ostaju”, rekao je Milošević.