Novi poraz za PSŽ.

Fudbaleri Pari Sen Žermena poraženi su na gostovanju Monaku rezultatom 3:1.

Pročitaje još

Ekipa Kristofera Galtijea drugi put uzastopno je poražena, i to u derbiju 23. kola Lige 1. Aktuelni šampion nasupio je protiv Monaka bez Lionela Mesija i Kilijana Mbapea što je predstavljalo veliki hendikep za ovu ekipu. Monako je već u četvrtom minutu došao do prednosti preko Aleksandra Golovina na asistenciju novog najboljeg strelca lige Visana Ben Jedera koji je potom postigao i dva gola, najpre u 18. pa potom i u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena. Jedini strelac za Parižane bio je 16-godišnji Varen Zar-Emeri.

PSŽ je i dalje ubedljivo prvi u Ligi 1, sa sedam bodova više od Monaka koji se sada popeo na drugo mesto, makar dok Olimpik Marsej ne odigra svoju utakmicu ovog kola. Parižani su u blagoj rezultatskoj krizi budući da su u prethodnoj utakmici poraženi od Olimpika iz Marseja 2:1.

Sledeću utakmicu, PSŽ će odigrati protiv Bajerna u Ligi šampiona, dok će protivnik Monaka biti Bajer Leverkuzen u Ligi Evrope.