Kakvo popodne u nemačkoj Bundesligi

Fudbaleri Majnca pobedili su na svom terenu ekipu Bajerna iz Minhena sa 3:1, u utakmici 32. kola nemačke Bundeslige.

Bajern je doživeo peti poraz od početka šampionata, ali je u prošlom kolu već ozbebedio novi naslov prvaka. Sa druge strane, Majnc je trenutno deveti sa 42 osvojena boda.

Majnc je golovima Jonatana Burkarta u 18. i Muse Niakatea u 27. minutu poveo sa 2:0, Robert Levandovski je smanjio tu prednost u 33. minutu, a pobedu domaćeg tima potvrdio je Leandro Bareiro Martins u 57. minutu.

Spektakularnu utakmicu odigrali su fudbaleri Bohuma i Borusije Dortmund. Bohum je slavio sa 4:3 nakon dva preokreta i uzbudljive završnice.

Bohum je poveo preko Sebastijana Poltera u trećem i Gerita Holtmana u osmom minutu, ali je domaći tim golovima Erlinga Holana sa penala u 18. i 30. minutu izjednačio na 2:2.

Holan je seriju nastavio i u drugim poluvremenu za potpuni preokret, koji je doneo svojim trećim golom u 63. minutu.

Međutim, Bohum je na kraju odneo sva tri boda. Prvo je Jirgen Lokadija u 81. minutu izjednačio na 3:3, da bi četiri minuta kasnije srpski fudbaler Miloš Pantović sa bele tačke doneo veliku pobedu svom timu.

Osim Pantovića, od srpskih igrača na terenu bio je i Erhan Mašović, koji je kao štoper Bohuma odigrao svih 90 minuta.

Dortmund je drugi na tabeli nemačkog šampionata sa 63 boda, dok je Bohum sada na 11. mestu sa 39 bodova.

U preostalim utakmicama koje su počele u isto vreme, fudbaleri Arminije i Herte odigrali su nerešeno 1:1, istim rezultatom završena je i utakmica između Štutgarta i Volfsburga, dok je Keln pobedio Augsburg u gostima sa 4:1.