Fudbaleri Union Berlina pobedili su Šalke sa 6:1, u utakmici četvrtog kola Bundeslige.

Union je poveo u šestom minutu kada je strelac bio Morten Torsbi, a izjednačio je Marijus Batler iz jedanaesterca u 31. minutu.

Ekipa iz Berlina je povela pet minuta kasnije pogotkom Šeralda Bekera, a u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena strelac je bio i Janik Haberer.

Četvrti gol za Union je postigao ponovo Beker u 46. minutu, a konačan rezultat postavio je Sven Mičel, golovima u 87. i 90. minutu.

Srpski fudbaler Miloš Pantović je u igru ušao u 75. minutu, kada je zamenio Torsbija.

Union je drugi na tabeli sa 10 bodova, dok Šalke zauzima 16. mesto sa dva boda.

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena pobedili su na gostujućem terenu Majnc sa 3:0.

Bajer je poveo golom Palasiosa u 29. minutu, a zatim je dvostruki strelac bio Džeremi Frimpong, koji je golove postigao u 39. i 41. minutu.

Ekipa iz Leverkuzena utakmicu je završila sa devetoricom, pošto je drugi žuti karton u 77. minutu dobio Inkapje, a u četvrtom minutu nadoknade vremena i Mičel Baker.

Bajer je ostvario prvu pobedu u šampionatu i sada je na 11. mestu sa tri boda, a Majnc je pretrpeo prvi poraz i sa sedam bodova zauzima sedmo mesto.

Fudbaleri Bajerna iz Minhena i Borusije Menhengladbah odigrali su nerešeno 1:1, u derbiju četvrtog kola nemačke Bundeslige.

Bajern je ponovo prvi na tabeli i ima deset bodova, dok je Menhengladbah šesti sa dva boda manje.

Domaća ekipa je bila bolji rival tokom celog meča, imala je čak 35 udaraca ka golu rivala, ali nije uspela da upiše sva tri boda. Najzaslužniji za to bio je golman Menhengladbaha Jan Zomer koji je u nekoliko navrata sjajno intervenisao.

Bajern je u 34. minutu poveo, ali je gol Manea poništen zbog ofsajda, da bi devet minuta kasnije Markus Tiram pogodio mrežu domaćih posle kontranapada.

Zomer je bio sjajan u drugom poluvremenu, ali je Bajern ipak uspeo da stigne do izjednačenja u 83. minutu golom Liroja Sanea, na asistenciju Džamala Musijale.

Fudbaleri Bajerna će u narednom kolu gostovati Union Berlinu, dok će Borusija Menhengladbah dočekati Majnc.

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda pobedili su kao gosti Hertu iz Berlina sa 1:0.

Jedini gol postigao je Francuz Antoni Modest u 32. minutu.

Dortmund ima devet bodova na petom mestu, a Herta je pretposlednja na tabeli sa jednim bodom.

U ostalim utakmicama Hofenhajm je na svom terenu pobedio Augsburg sa 1:0, dok je Lajpcig kao domaćin golovima Nkunkua pobedio Volfsburg sa 2:0.

Majnc – B. Leverkuzen 0:3 (0:3)

(Palasios 29, Frimpong 39,41, ck. Inkapje 77, Baker 90+4)

Lajpcig – Volfsburg 2:0 (1:0)

(Nkunku 5, 90)

Šalke – Union Berlin 1:6 (1:3)

(Butler 31, Torsbi 6, Beker 36, 46, Haberer 46, Mičel 87, 90)

Bajern – Borusija M. 1:1 (0:1)

(Sane 83, Tiram 43)

15.30 Keln – Štutgart

17.30 Verder – Ajntraht F.

BONUS VIDEO Borusija vodila do 89. minuta, pa onda za šest minuta ispustila pobedu.

Pratite nas i na društvenim mrežama: Facebook, Twitter, Instagram